Wycieczka PZS Bieruń do Zakładu Produkcji Rozdzielnic ELEKTROBUDOWA w Koninie

2023-03-31 14:00:12

W ramach współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół w Bieruniu, w piatek 24 marca 2023 r. grupa 25 elektryków z klas czwartych bieruńskiej szkoły odwiedziła Zakład Produkcji Rozdzielnic ELEKTROBUDOWA w Koninie.


Wycieczkę przywitał Dyrektor Stanisław Wapniarski prezentacją o historii zakładu, jego możliwościach produkcyjnych oraz szerokim portfolio produktów. Po prezentacji uczestnicy obejrzeli spektakularne próby przeprowadzone na rozdzielnicach - były iskry i dużo hałasu. Następnie młodzież podzielona została na dwie grupy i pod przewodnictwem Kierownika Działu Badań i Rozwoju, Łukasza Nowaka oraz Kierownik zespołu technicznego przygotowania produkcji, Jacka Goździkiewicza ruszyła zwiedzać zakład. Panowie z ogromnym zaangażowaniem i imponującą wiedzą prezentowali kolejne etapy procesu produkcyjnego, a zwiedzający mieli okazję zobaczyć, jak wygląda hala produkcyjna oraz poszczególne elementy tworzące nowoczesne rozdzielnice. Najciekawszymi punktami wycieczki były próby napięciowe oraz przejście przez tzw. clean room do miejsca, gdzie powstaje serce rozdzielnic WN z izolacją gazową. 

Jestem pod ogromnym wrażeniem zakładu, świetna praktyczna lekcja dla naszych uczniów kształcących się w zawodzie technik elektryk. Do tej pory uczniowie o rozdzielnicach słyszeli na teorii, natomiast podczas wizyty poznali od podstaw proces technologiczny budowy nowoczesnych rozdzielnic, które tutaj w Koninie są produkowane - mówił Mariusz Meroń, Kierownik Szkolenia Praktycznego PZS Bieruń.

Zwiedzanie zakładu miało również na celu zapoznanie młodych elektryków z ofertą i warunkami pracy w ELEKTROBUDOWA sp. z o.o. 

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wycieczka do Konina, a współpraca w dłuższej perspektywie zaowocuje pozyskaniem młodych absolwentów w szeregi #ELEKTROBUDOWATEAM.
 


wszystkie artykuły