Maturzyści PZS Bieruń zwiedzili Zakład Produkcji Szynoprzewodów ELEKTROBUDOWA w Tychach

2023-04-03 15:00:58

W czwartek 30 marca 2023 r. kolejny raz gościliśmy grupę młodzieży z klas maturalnych Powiatowego Zespołu Szkół z Bierunia, tym razem w tyskim Zakładzie Produkcji Szynoprzewodów. W ostatnich dniach nauki w Technikum młodzi spawacze oraz mechanicy mieli okazję zobaczyć jak powstają jedne z najnowocześniejszych szynoprzewodów w Europie.

Grupę uczniów wraz z opiekunami przywitaliśmy solidnym szkoleniem z zakresu BHP oraz krótką prezentacją Dyrektora Produkcji pana Kamila Sperki, który przedstawił uczestnikom możliwości produkcyjne tyskiego zakładu oraz strukturę organizacyjną spółki ELEKTROBUDOWA. Następnie wycieczka udała się na zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć cały proces produkcyjny oraz elementy szynoprzewodów przygotowywane pod indywidualne zamówienia z całego świata.

W kolejnym etapie zaprosiliśmy młodzież na szkolenie z pierwszej pomocy prowadzone przez Annę Hornik z Działu HR ELEKTROBUDOWA, która zaprezentowała sposób wykonania reanimacji oraz wyjaśniła sposób działania defibrylatora AED.

Po zakończeniu wycieczki odpowiedzieliśmy na pytania młodzieży dotyczące możliwości i warunków zatrudnienia, pojawiły się też pierwsze zaproszenia do składania aplikacji po zdaniu matury. 

Bardzo dziękujemy Dyrekcji Zakładu oraz pracownikom za możliwość zapoznania się z działalnością oddziału w Tychach. Zakład cechuje pełen profesjonalizm, fachowość i merytoryczne podejście podczas oprowadzania po zakładziepodsumował Mariusz Meroń, Kierownik Szkolenia Praktycznego PZS Bieruń.
 


wszystkie artykuły